بازدید آیت الله مکارم شیرازی از مرکز داده امین

حضرت آیت الله مکارم شیرازی با حضور در مرکز داده امین از این مجموعه بازدید کردند. ایشان در بخشی از سخنان خود با اشاره به پیشرفت های حاصل شده، گفتند: هنگامی که این مرکز تاسیس شد بنده هرگز باور نمی کردم در طی این مدت، چنین پیشرفت جهشی و فوق العاده پیدا کند و قسمت عمده کشور را به تسخیر خود درآورد.

در این بازدید دکتر علی طائی‌زاده، رییس مرکز داده امین نیز به قابلیت‌های این مرکز اشاره کرد و گفت: مرکز داده امین از حملات اینترنتی و اتفاقاتی که در دیتاسنترهای خارجی برای مراکز بزرگ اسلامی می‌افتد، پیشگیری می‌کند و دارای امنیت چندلایه در زیرساخت ساختمانی و حفاظت الکترومغناطیسی است. این مرکز ۲ هزار سرور را در خود جای می‌دهد و تا دو برابر قابلیت توسعه دارد.

رئیس مرکز داده امین تصریح کرد: مرکز داده امین بخشی از شبکه ملی اطلاعات کشور است که هدف اصلی آن پشتیبانی از اقدامات اثرگذار طلاب علوم دینی در فضای مجازی است.

دکتر طائی‌زاده همچنین به شبکه‌های کوثرنت و کوثر بلاگ اشاره کرد و افزود: این شبکه‌ها با توجه به ضرورت وجود طلاب در فضای مجازی که رهبری فکری جامعه را به عهده دارند ایجاد شده و این امکان را میسر می کند تا طلاب بتوانند فضای فکری محیط مجازی را نیز در دست بگیرند و پاسخگوی مخاطبان و حاضران در این عرصه باشند.

خاطرنشان می شود حجت الاسلام والمسلمین جمشیدی مدیر حوزه های علمیه خواهران، حضرت آیت الله مکارم شیرازی را در این بازدید همراهی می کرد.