راهنمای سفارش سرویس جدید | Order Help Center

مرکز داده امین (در قالب موسسه عصر پردازش اطلاعات امین)، برای تسریع در امر پاسخگویی ، از سیستم تیکتینگ، تماس تلفنی و چت آنلاین برای رفع امور پشتیبانی استفاده می نماید. لذا ضمن صرفه جویی هر چه بیشتر در زمان، به ارتقای مطلوب کیفیت خدمات پشتیبانی کمک شایانی می‌نماید.

پس از طی مراحل سفارش سرویس مورد نظر، صورتحسابی به مبلغ و شرح سرویس سفارش شده در پنل شما به صورت خودکار یا توسط واحد فروش ایجاد می‌شود. می‌توانید صورتحساب‌های پرداخت نشده را در صفحه کاربری بخش صورت حساب مشاهده نمایید، و با کلیک بر روی لینک «مشاهده صورتحساب»، صورتحساب مورد نظر را باز نمایید و به‌صورت آنلاین این فاکتور را پرداخت فرمایید .

روش پرداخت صورت حساب:

امکان پرداخت فاکتورهای خرید سرویس‌های مرکز داده اینترنتی امین، به صورت آنلاین از طریق کلیه کارت‌های عضو شتاب، با در اختیار داشتن رمز دوم کارت وجود دارد، در صورت پرداخت هزینه به صورت انتقال وجه (کارت به کارت، پایا، ساتنا و …) پس از واریز وجه صورتحساب به یکی از «شماره حساب‌های بانکی» مشخصات واریزی را در بخش پشتیبانی (ارسال تیکت) ثبت نمایید تا فرآیند پرداخت توسط بخش مالی بررسی و تایید شود.

• مشکلات احتمالی در خرید را می‌توانید با ارسال تیکت به بخش فروش اطلاع دهید تا راهنمایی‌های لازم و کامل صورت پذیرد .

شماره حساب‌های مرکز داده امین:

• بانک سپه شعبه بلوار امین قم

o شماره حساب: 351834166869241

o شماره کارت: 5892107044104407

o شماره شبا: IR310150000351834166869241

o نام صاحب حساب: عصر پردازش اطلاعات امین

 

تماس با مرکز داده امین

تماس با مرکز داده اینترنتی امین، از طریق پورتال مشتریان و تماس تلفنی امکان پذیر است. بهترین و سریعترین روش، ارتباط از طریق پورتال مشتریان مرکز داده امین می باشد .چنانچه در پورتال مشتریان عضو هستید جهت استفاده از خدمات پشتیبانی می توانید به بخش ارسال تیکت مراجعه فرمایید.

تماس تلفنی

۰۲۵-۳۲۱۲۳۰۰۰

پشتیبانی تیکت

۲۴ ساعت

گفتگو آنلاین

از طریق چت

تماس با دیتاسنتر امین

ما پس از دریافت درخواست شما ظرف 24 ساعت دوباره با شما تماس خواهیم گرفت

* فیلد حاوی این برچسب الزامی است.