تماس با مرکز داده
۰۲۵-۳۲۱۲۳۰۰۰

وزیر سابق ارتباطات و فناوری اطلاعات

وزیر سابق ارتباطات و فناوری اطلاعات

وزیر سابق ارتباطات و فناوری اطلاعات
20 دسامبر, 2016
    

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از مرکز داده امین قم بازدید کرد.

به گزارش ایرنا ، محمود واعظی در این بازدید بیان داشت: اقدامات نرم افزاری خوبی در حوزه علمیه خواهران انجام شده است این در حالی است که این مرکز نسبت به مسائل سخت افزاری نیز بی توجه نبوده است.
وی گفت: وزارت ارتباطات زیرساخت های ارتباطی در کشور را ایجاد می کند و خرسندیم که پس از ایجاد زیرساخت ها نتیجه اقدامات خود را در فعالیت های با کیفیت مراکزی چون حوزه علمیه خواهران مشاهده می کنیم.
وی ابراز داشت: در دنیای امروز باید شاهد ترویج فکر اسلامی با تکیه بر فضای مجازی و ارتباطات باشیم و نحوه بهره گیری از فضای مجازی در ایران نیز باید الگویی برای سایر کشورهای دنیا باشد و باید تسلط به آموزه های دینی در استفاده از ابزارهای مدرن روز را به دیگران نشان دهیم.
وزیر ارتباطات گفت: دیتا سنتری که در حوزه علمیه خواهران وجود دارد ظرفیت عظیمی را برای این مرکز بوجود آورده است که می تواند الگوی مناسبی در سطح کشور باشد.
مرکز داده امین قم که مهرماه امسال افتتاح شد ظرفیت میزبانی بیش از دو هزار سرور را دارد که قابل توسعه تا دو برابر است و قابلیت میزبانی بیش از صدهزار سایت، پایگاه اطلاع رسانی و کتابخانه مجازی و ظرفیت ذخیره سازی 120 ترا بایت اطلاعات با قابلیت توسعه، از جمله ظرفیت های این مرکز داده به شمار می رود.
مدیر حوزه های علمیه خواهران کشورنیز در این بازدید با اشاره به نحوه فعالیت های ارتباطاتی و فناوری در این مرکز بیان داشت: مرکز داده امین حوزه های علمیه خواهران کشور ظرفیت استقرار دوهزار سرور را دارد و این در حالی است که اکنون کمتر از 200 سرور در آن فعال است.
حجت الاسلام والمسلمین محمود رضا جمشیدی افزود: امروز به برکت انقلاب اسلامی شاهد فعالیت حوزه های علمیه خواهران با 80 هزار طلبه هستیم و 480 مدرسه علمیه ما در سراسر کشور فعال است.
وی ابراز داشت: اکنون 370 هسته پژوهشی را از فارغ التحصیلان خود داریم و بیش از 10 هزار مبلغ سازمان یافته فعال داریم و تلاش بر آن داریم که طلبه های ما پس از خروج از حوزه ظرفیت بالای علمی و پژوهشی برای اثر گذاری داشته باشند.

منبع

Related Post