تماس با مرکز داده
۰۲۵-۳۲۱۲۳۰۰۰

سرورهای جدید UCS

سرورهای جدید UCS

مهم‌ترین محصولات سبد جدید معرفی شده این شرکت، سرور ماجولار UCS M-Series و سرور ذخیره‌ساز UCS C3160 برای محیط‌های محاسباتی با مقیاس بزرگ است. سیسکو برای محیط‌های کوچک‌تر نیز سرور UCS-Mini را معرفی کرد.

خودنمایی سیسکو با سرورهای جدید UCS

مهم‌ترین محصولات سبد جدید معرفی شده این شرکت، سرور ماجولار UCS M-Series و سرور ذخیره‌ساز UCS C3160 برای محیط‌های محاسباتی با مقیاس بزرگ است. سیسکو برای محیط‌های کوچک‌تر نیز سرور UCS-Mini را معرفی کرد.

معماری UCS M-Series با سرورهای سنتی تفاوت‌هایی دارد تا بتواند بار کاری را روی محیط‌های محاسبات ابری توزیع کند. در حالی که سرورهای سنتی تیغه‌ای برای استفاده از دو پردازنده با I/O اختصاصی و ذخیره‌ساز محلی روی یک PCIe Fabric چندین برنامه کاربردی را اجرا می‌کنند، اما در سرور پرقدرت جدید سیسکو منابعی مانند I/O، ذخیره‌سازی، منبع‌تغذیه و سیستم خنک‌کننده روی ۱۶ پردازنده به اشتراک گذاشته می‌شوند. این منابع با استفاده از کارت Cisco Virtual Interface برای استفاده توسط یک نرم‌افزار توزیع می‌شوند. سرور M-Series در اندازه ۲RU مجهز به ۱۶ پردازنده اینتل Xeon E3 است که هر پردازنده متشکل از چهار هسته و ۳۲ گیگابایت حافظه رم است. همچنین، هریک از این پردازنده‌های از دو کانکشن ۴۰ گیگابیت و قابلیت اشتراک‌گذاری چهار درایو حالت جامد (Solid State Drive) بهره می‌برند. بنابراین، در مجموع این سرور شامل ۳۲۰ پردازنده و ۱۲۸۰ هسته محاسباتی است و قابلیت استفاده از یک ظرفیت ذخیره‌سازی ۱۰ ترابایتی را دارد. البته با دستگاه‌های ذخیره‌سازی خارجی می‌توان این ظرفیت را تا ۱۲۸ ترابایت افزایش داد. پهنای باند این سرور نیز ۱۶۰۰ گیگابیت بر ثانیه است.

cisco-ucs-c3160-veeam-use-case-6-6381

سرور UCS C3160 نیز برای محیط‌های کلاود مبتنی بر محتوا و ذخیره‌سازی اطلاعات با مقیاس بزرگ طراحی شده است در اندازه ۴U و با ترکیبی از ذخیره‌سازهای محلی و سیستم‌های محاسباتی روانه بازار می‌شود. دو پردازنده روی این سرور تیغه‌ای تعبیه شده است که در مجموع از ۳۶۰ ترابایت ظرفیت ذخیره‌سازی اطلاعات پشتیبانی می‌کنند. به گفته سیسکو، این سرور ذخیره‌سازی برای مصارف بیگ‌دیتا، هادوپ، سیستم فایل‌های توزیع‌شده، سیستم‌های مدیااستریم و کدگذاری مناسب است. این سرور اگر با M-Series ترکیب شود، اجرای برنامه‌های کاربردی با مقیاس بزرگ مانند بازی‌های موبایل یا تحلیل اطلاعات را امکان‌پذیر می‌کند.

Related Post


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *