تماس با مرکز داده
۰۲۵-۳۲۱۲۳۰۰۰

دستیابی به موفقیت در تهیه و بازگردانی نسخه پشتیبان با چند نکته آسان

دستیابی به موفقیت در تهیه و بازگردانی نسخه پشتیبان با چند نکته آسان

یک واقعیت معمول در محیط IT این است که شکست در تهیه پشتیبان و بازیابی، اجتناب ناپذیر است. شکست با هزینه و احتمال از دست دادن داده ها همراه است ؛ چیزی که هیچ فردی دوست ندارد تجربه اش کند. آیا می خواهید که بهترین تلاشتان را کنید تا از این مساله اجتناب ورزید؟ در ذیل، تشریح می کنیم که چگونه شما می توانید از شانستان در شکست کاسته و محیط پشتیبان گیری را با چند نکته ساده توانمند سازید. اگرچه این نکته ها موفقیت دایمی را تضمین نمی کنند ولی شما می توانید مطمئن باشید که اگر نگرانی های مشخصی دارید، احتمالا نرخ موفقیت بالایی در تهیه پشتیبان و عملکرد مطلوب تر بازگردانی را تجربه می کنید.

نکات زیر اشاره به زمینه های اصلی نگرانی برای اغلب متخصصان تهیه پشتیبان دارد. مانند بسیاری مسایل، پس از اشاره به این زمینه ها، متخصصان به صورت بهتری تجهیز می شوند تا به نتایج بالایی که میخواهند و نیاز دارند دست یابند.

نکته ۱: روند نظارت

همانطوری که جهان IT بیشتر و بیشتر وسیع تر می شود، سیستم های تهیه پشتیبان بایستی تغییر یابند تا بسیاری از سرورهای تهیه پشتیبان ملاحظه و مدیریت شوند. به طوریکه امروزه اتفاق می افتد، اغلب سیستم ها برای نظارت بر بسیاری سرورها در یک زمان طراحی نشده اند و اگر مساله ای رخ دهد، کل روند حل کننده می تواند سخت و پیچیده شود.

راه حل

چیزی که نیاز است یک سیستم نظارت با قابلیت های خودکار شده است که داده ها را ترجمه کرده و به صورت گرافیکی ، یک رابط کاربری را ارایه و یک دیدگاه جامع را در کل محیط پیشنهاد می کند. همچنین بایستی قابل مشاهده برای مشتریان و سرورهای اختصاصی باشد.

نکته ۲: هشدارهای از دست رفته

اگرچه ایمیل های هشدار ارسالی به مدیران مناسب معمولا راه قابل اتکایی برای مخابره یک مساله است، ولی زندگی همیشه یکجور نیست. سرورها، برنامه ها، دستگاه های تهیه پشتیبان و مردم به مرور زمان تغییر می کنند، لذا لازم می شود که به صورت متناوب تایید کنیم و اطمینان یابیم که اخطارها به افراد مناسب، به صورت سریع می رسند.

راه حل

اخطار آنی راه حلی عالی است. این نوع اخطار می تواند به گستره ای از افراد از طریق ایمیل، SNMP و SMS ارسال شود.

نکته ۳: خطاهای سیستماتیک در عملیات خط فرمان محور

اگرچه مدیران ممکن است ترجیح دهند تا یک کار را با خط فرمان سریعتر تمام کنند، اما این مهم در معرض خطا است! دلیل آن به خاطر عدم ثبات در تهیه پشتیبان در میان مدیران مختلفی است که از این روش استفاده می کنند. بهترین روش بایستی تقویت شده و از طریق به روز رسانی های به موقع مدون شود.

راه حل

اضافه شدن رابط کاربری گرافیکی و خصوصیات آن به سیستم های تهیه پشتیبان سازمانها. انجام چنین کاری از شانس خطای انسانی کاسته و قابلیت تکرار عملیات های جاری را بهبود می دهد.

نکته ۴: پیکربندی اشتباه

اگرچه سازمان های IT در سیستم های بازیابی و تهیه پشتیبان به خوبی تنظیم شده اند، برخی اوقات موارد می توانند اشتباه پیش روند. پیکربندی اشتباه یک مثال است: آنها اغلب به دلیل داده های بزرگ و محیطهای سرور رخ می دهند. اینجا یک سری مسایل معمول وجود دارد:

گزارشات بازیابی از لحاظ اندازه به صورت نادرست هستند.
عدم تطابق از دیسک به نوار
سربار نشست های تهیه پشتیبان همزمان
راه حل

صرف نظر از اشتباهات، بسیاری متخصصان IT از سیستم های نظارت بزرگتری استفاده می کنند که یک دید جامع تری را پیشنهاد می کند. این دید یک راه فوری را برای یافتن خطاها و شناسایی یک عامل تغییر در محیط اعطا می کند. نرم افزار تهیه پشتیبان و سیستم های نظارتی با یکدیگر استفاده می شوند که راه حلی برای سازمان های IT برای دستیابی دقیق نیازهای محیط پشتیبان می باشند.

Related Post


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *