تماس با مرکز داده
۰۲۵-۳۲۱۲۳۰۰۰

بهترین ابزارهای مانیتورینگ شبکه در سال ۲۰۱۷

بهترین ابزارهای مانیتورینگ شبکه در سال ۲۰۱۷

 

سازمان‌ها باید زمان حضورشان را برای رقابتی ماندن در دنیای دیجیتال حداکثر سازی کنند. وقتی زیرساخت کسب‌وکار شما در مرکز داده میزبانی می شود، مدیران شبکه شما از ابزارهای نظارت بر شبکه برای تضمین اینکه تأمین کننده کناری شما برای اهداف معاملاتی شما آنلاین است، استفاده خواهند کرد.

آیا می‌دانستید که هزینه‌های خرابی شبکه در ایالات‌متحده بر اساس کسب‌وکارها بیش از 700 میلیارد دلار در سال می‌باشد؟ یک گزارش از سوی IHS هزینه‌های خاص مرتبط بازمان خرابی شبکه و همچنین عوامل مهم برای خرابی‌های شبکه را بخش‌بندی می‌کند.

وقتی کسب‌وکار شما از زیرساخت‌هایش در تسهیلات اشتراکی مرکز داده نگهداری می‌کند، ریسک‌های مرتبط بازمان خرابی شبکه به‌شدت کوچک می‌شود. با این حال مدیران سیستم ممکن است هنوز بخواهند  ابزارهای نظارت بر شبکه را تنظیم کنند که این امر می‌تواند به آن‌ها حس خوبی در مورد سرمایه‌گذاری آن‌ها در اختصاص مرکز داده بدهد.

در اینجا، فهرستی از بهترین ابزارهای نظارت بر شبکه در سال 2017 آورده شده است.

Spiceworks

spiceworks-logo-247x180

Spiceworks  یکی از تولیدکننده‌های پیشرو از ابزارهای مدیریت شبکه می‌باشد. یکی از محبوب‌ترین برنامه‌های کاربردی نظارت بر ارائه خدمات بر روی شبکه نظارت بر شبکه Spiceworks  می‌باشد.

سازمان‌هایی با هراندازه می‌تواند دیدگاه‌های عمیقی در مورد عملکرد زیرساخت اشتراک زمانی آن‌ها با استفاده از این برنامه کاربردی رایگان به دست آوردند.

Spiceworks برای شما میز کاری‌ای ارائه می‌کند که به مدیرانتان دیدگاه وسیعی از همه تجهیزات بر روی شبکه‌تان را می‌دهد. این امر به شما در بررسی دسترس‌پذیری شبکه سرویس‌دهنده‌ها ، تجهیزات VOIP، دوربین‌های امنیتی، سیستم‌های کنترل دسترسی و برنامه‌های کاربردی وب ارائه می‌کند.

Spiceworks به سازمان شما توانایی استقرار یک روش  بی‌واسطه از نظارت بر زیرساخت مهم را می‌دهد. از این طریق قادر خواهید بود تا استفاده از پهنای باند ، ورودی/خروجی شبکه و از دست دادن بسته ، همگی را از میز کاری نظارت بر شبکه Spiceworks ردیابی کنید.

از همه بهتر، اگر تاکنون سؤالاتی در مورد برنامه کاربردی برایتان پیش‌آمده، Spiceworks پشتیانی فنی رایگانی را برای همه کسب‌وکارهایی که بسته نظارت شبکه خود را پیاده‌سازی کرده‌اند، ارائه می‌کند.

Nagios

Nagios-Logo

Nagios یک ابزار مانیتورینگ است که دهه‌ها است وجود دارد. در حقیقت، Nagios یکی از مطمئن‌ترین برنامه‌های کاربردی نظارت بر شبکه است، چراکه رایگان است و استفاده از آن آسان است.

ازآنجاکه Nagios منبع باز است، سایر ابزارهای نظارت بر شبکه کد منبع Nagios را به ارث برده است. Nagios می‌تواند پیکربندی شود تا بر هر دستگاهی بر شبکه شما نظارت کند.

یکی از محبوب‌ترین پیاده‌سازی‌های Nagios زمانی است که از آن‌هم راستا با استقرار ابر خصوصی ازجمله OpenStack استفاده می‌شود. بااین‌همه کسب‌وکار که ابزارهای خصوصی خود را در درون تسهیلات اشتراک مکانی ساخته‌اند، Nagios تبدیل به انتخاب طبیعی برای نظارت بر شبکه شده است.

Nagios برای سازمان‌ها توانایی استفاده از یک API قوی را می‌دهد، بنابراین به DevOps اجازه سفارشی‌سازی ابزارهای نظارت بر شبکه را برای برآورده سازی اهداف کسب‌وکار آن‌ها می‌دهد.

Cacti

Cacti-logo

با Cacti، می‌توانید گزارش‌های عمقی‌ای از سرویس‌دهنده‌ها، سوئیچ‌ها، دیواره‌های آتش و روترها بر روی شبکه‌تان به دست آورید. Cacti گراف‌های بلادرنگی را فراهم می‌کند که به مدیران شبکه اجازه نظارت بر شبکه را در مرکز داده می‌دهد.

Cacti از همه روش‌های نظارت بر شبکه قدیمی ازجمله رأی‌گیری SNMP پشتیبانی می‌کند. به‌علاوه، Cacti رابطه بزرگی با توسعه‌دهندگانی دارد که الگوهای نظارتی شبکه را برای تجهیزات شبکه شما ایجاد کرده‌اند.

Cacti می‌تواند از پرس‌وجوها، قطعه کدها، پلاگین ها یا دستورات برای کمک به کسب‌وکارشما برای جمع‌آوری داده‌های آنلاین بودن استفاده کند. Cacti از ابزار RRD برای ترجمه این داده‌ها به گراف‌های قوی‌ای استفاده کند که به کارکنان IT در به دست آوردن دیدگاه‌هایی در مورد داده‌هایی که به و به بیرون از شبکه شما جریان دارند، کمک می‌کند.

Cacti از PHP و MySQL استفاده می‌کند، بنابراین، استفاده از آن، نصب آن و پشتیبانی از آن آسان است.

Related Post

Post has 2 comments
  • یه دوست Posted 7 مارس, 2017 in 3:47 ب.ظ Reply

    ضمن تشکر از مطلب خوبتون. ای کاش ابزار های پولی رو هم معرفی می کردید. یکی از دوستان زبیکس رو به من پیشنهاد کرده بوده ولی شما نیاورده بودید دلیلی داشته؟

  • امید حسینی Posted 9 آگوست, 2017 in 11:00 ق.ظ Reply

    با سلام
    زبیکس به نظر من بهترین نرم افزار مانیتورینگ در حوزه مرکز داده و سرویس های شبکه هست . علاوه بر آن زبیکس میتواند در سیستمهای صنعتی و حتی اینترنت اشیا به عنوان بهترین ابزار مانیتورینگ در نظر گرفته شود .
    مهمترین مزایای این نرم افزار انعطاف پذیری بالای آن در تولید گزارشهای پیشرفته و باز بودن دست مدیر شبکه در تولید انواع گزارشات میباشد .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *