تماس با مرکز داده
۰۲۵-۳۲۱۲۳۰۰۰

بازگشت از بحران با استفاده از سرویس های اشتراک فضا

بازگشت از بحران با استفاده از سرویس های اشتراک فضا

اگر سازمان شما طرح افزونگی (Redundancy) مرکز داده نداشته باشد، چگونه کسب‌وکارتان می‌تواند با سرعت از یک سناریوی بازیابی بحران (Disaster Recovery) نجات یابد؟

همه متخصصان IT توافق خواهند داشت که بهترین راه، پشتیبان گیری (Backup) از داده‌ها به‌صورت منظم است.
سازمان ها باید هزینه های مرتبط با زمان خرابی در بازه ای که کارکنان IT داده ها را در طول یک رویداد DR بازیابی می کنند، وزن د هی کنند. همچنین سازمان ها جهت انجام وظایف خود در طول فرایند بازیابی از بحران، نیاز مند زیرساخت مرکز داده جدید می باشند. کارکنان IT باید مکان جدیدی را برای این زیرساخت بیایند، که به صورتی مناسب پیکربندی‌شده و درعین‌حال، سیستم خنک‌سازی، شبکه و برق را فراهم کنند.
سازمان‌ها باید بدترین سناریوهای احتمالی را در نظر بگیرند که می‌تواند از بازیابی سریع آن‌ها از مشکل ممانعت به عمل آورد. کسب‌وکارها باید استراتژی‌های خلاقانه‌ای را پیاده‌سازی و تست کنند که می‌تواند برای تضمین حداکثر افزونگی مورداستفاده قرار گیرد.
آیا کسب‌وکار شما می‌تواند در طول بحران، آنلاین باقی بماند؟

اگر کسب و کار شما در ناحیه‌ای است که در معرض یکی از موارد زیر است:
• زلزله
• طوفان
• سیل
• برف و بوران شدید
• آب‌وهوای زمستانی سخت
ممکن است فرصت ساخت مجدد سریع زیرساخت سایت خود را نداشته و سازمان در معرض زمان عدم خدمت‌رسانی پرهزینه‌ای قرار داشته باشد.
ایجاد یک زیرساخت با دسترس‌پذیری بالا با استفاده از مرکز داده امین
یکی از اصول کلیدی بازگشت به داده‌ها، عبارت است از داشتن یک کپی از داده‌هایتان در یک مکان ایمن که بیش از 100 مایل از دفتر شرکتتان دور است.
متخصصان در حوزه پشتیبانی از داده‌ها پیشنهاد می کنند که کسب‌وکار شما باید همیشه یک کپی از داده‌هایش را در مکان ایمنی نگه دارد که تحت تأثیر مشکلات منطقه‌ای نیست. این امر شانس شما  را در داشتن بازیابی موفق افزایش می‌دهد. اصل این طرح بر این مبناست که زیرساخت، پهنای باند و حتی برق می‌تواند در طول یک سناریوی بازیابی بحران، نایاب شود. یکی از بهترین راه‌های غلبه بر این ریسک‌ها و مشکلات مرتبط بازمان خرابی، عبارت است از تعمیم زیرساخت با استفاده از یک تأمین کننده سرویس اشتراک فضا جهت نگهداری اطلاعات و تجهیزات.
وقتی از یک تأمین کننده میزبانی سرور ازجمله مرکز داده امین استفاده می‌کنید، کسب‌وکار شما یک لبه به دست می‌آورد چراکه می‌تواند به‌صورت همزمان فایل های پشتیبان‌ را در یک محیط ایمن ذخیره‌، و درعین‌حال یک دسترسی بلادرنگ به زیرساختی داشته باشد که یک تضمین زمان خدمت‌رسانی شبکه 100% را به همراه دارد.

اگر کسب‌وکار شما طرح بازیابی از بحران ندارد، امروز به‌صورت رایگان با ما تماس بگیرید

Related Post
تاکسی اینترنتی
لو رفتن اطلاعات ۶۰ هزار راننده تاکسی اینترنتی “تپسی”

تاکسی اینترنتی به گزارش کار گروه امنیت مرکز داده امین دهها هزار صورتحساب مربوط به یک شرکت حمل و نقل اینترنتی در ایران، به دلیل امنیت پایین بانک داده آن لو رفته است. صورتحساب‌های لورفته شامل اطلاعات شخصی، از جمله نام، نام خانوادگی، شماره ملی و تاریخ صورتحساب‌ها بوده است. شرکت تپسی تایید کرده است […]

Read more
سوءاستفاده از آسیب پذیری روز صفرم zero-day در گوگل کروم و مایکروسافت

vulnerability zero-day به گزارش کار گروه امنیت مرکز داده امین مهندسان شرکت گوگل یک آسیب پذیری را در یک پچ آپدیت گوگل کروم شناسایی کرده اند که هکرها بوسیله حملات سایبری (cyber-attacks) می توانند  از دسترسی غیر قانونی به دستگاه ها بهره برداری کند. Clement Lecigne ، عضو گروه تجزیه و تحلیل آسیب گوگل، مقاله ای […]

Read more
باج افزاری جدید ، اطلاعات کارت اعتباری PayPal را با صفحه فیشینگ جعلی سرقت می کند.

Ransomware PayPal به گزارش کار گروه امنیت مرکز داده امین Ransomware (باج افزار) یک واقعیت است. مجرمان  در این زمینه به طور روزافزون و اغلب امروزه برای بدست آوردن  پول از راه های آسان و غیرمجاز استفاده می کنند. با توجه به یافته های جدید تیم   امنیت مرکز داده امین ، باج افزاری  در حال […]

Read more


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *