تماس با مرکز داده
۰۲۵-۳۲۱۲۳۰۰۰

بازگشت از بحران با استفاده از سرویس های اشتراک فضا

بازگشت از بحران با استفاده از سرویس های اشتراک فضا

اگر سازمان شما طرح افزونگی (Redundancy) مرکز داده نداشته باشد، چگونه کسب‌وکارتان می‌تواند با سرعت از یک سناریوی بازیابی بحران (Disaster Recovery) نجات یابد؟

همه متخصصان IT توافق خواهند داشت که بهترین راه، پشتیبان گیری (Backup) از داده‌ها به‌صورت منظم است.
سازمان ها باید هزینه های مرتبط با زمان خرابی در بازه ای که کارکنان IT داده ها را در طول یک رویداد DR بازیابی می کنند، وزن د هی کنند. همچنین سازمان ها جهت انجام وظایف خود در طول فرایند بازیابی از بحران، نیاز مند زیرساخت مرکز داده جدید می باشند. کارکنان IT باید مکان جدیدی را برای این زیرساخت بیایند، که به صورتی مناسب پیکربندی‌شده و درعین‌حال، سیستم خنک‌سازی، شبکه و برق را فراهم کنند.
سازمان‌ها باید بدترین سناریوهای احتمالی را در نظر بگیرند که می‌تواند از بازیابی سریع آن‌ها از مشکل ممانعت به عمل آورد. کسب‌وکارها باید استراتژی‌های خلاقانه‌ای را پیاده‌سازی و تست کنند که می‌تواند برای تضمین حداکثر افزونگی مورداستفاده قرار گیرد.
آیا کسب‌وکار شما می‌تواند در طول بحران، آنلاین باقی بماند؟

اگر کسب و کار شما در ناحیه‌ای است که در معرض یکی از موارد زیر است:
• زلزله
• طوفان
• سیل
• برف و بوران شدید
• آب‌وهوای زمستانی سخت
ممکن است فرصت ساخت مجدد سریع زیرساخت سایت خود را نداشته و سازمان در معرض زمان عدم خدمت‌رسانی پرهزینه‌ای قرار داشته باشد.
ایجاد یک زیرساخت با دسترس‌پذیری بالا با استفاده از مرکز داده امین
یکی از اصول کلیدی بازگشت به داده‌ها، عبارت است از داشتن یک کپی از داده‌هایتان در یک مکان ایمن که بیش از ۱۰۰ مایل از دفتر شرکتتان دور است.
متخصصان در حوزه پشتیبانی از داده‌ها پیشنهاد می کنند که کسب‌وکار شما باید همیشه یک کپی از داده‌هایش را در مکان ایمنی نگه دارد که تحت تأثیر مشکلات منطقه‌ای نیست. این امر شانس شما  را در داشتن بازیابی موفق افزایش می‌دهد. اصل این طرح بر این مبناست که زیرساخت، پهنای باند و حتی برق می‌تواند در طول یک سناریوی بازیابی بحران، نایاب شود. یکی از بهترین راه‌های غلبه بر این ریسک‌ها و مشکلات مرتبط بازمان خرابی، عبارت است از تعمیم زیرساخت با استفاده از یک تأمین کننده سرویس اشتراک فضا جهت نگهداری اطلاعات و تجهیزات.
وقتی از یک تأمین کننده میزبانی سرور ازجمله مرکز داده امین استفاده می‌کنید، کسب‌وکار شما یک لبه به دست می‌آورد چراکه می‌تواند به‌صورت همزمان فایل های پشتیبان‌ را در یک محیط ایمن ذخیره‌، و درعین‌حال یک دسترسی بلادرنگ به زیرساختی داشته باشد که یک تضمین زمان خدمت‌رسانی شبکه ۱۰۰% را به همراه دارد.

اگر کسب‌وکار شما طرح بازیابی از بحران ندارد، امروز به‌صورت رایگان با ما تماس بگیرید

Related Post
مهمترین ابزارها و برنامه های بررسی امنیت در زمینه تحلیل ، آنالیز ترافیک و پروتکل های شبکه
مهمترین ابزارها و برنامه های بررسی امنیت در زمینه تحلیل ، آنالیز ترافیک و پروتکل های شبکه – بخش دوم

تهیه شده توسط کار گروه امنیت مرکز داده امین     Monitoring   Aircrack Aircrack  یک برنامه تست نفوذ به شبکه Wifi می باشد که با استفاده از تمرکز روی نقاط آسیب پذیر مودم و شبکه وایرلس، می تواند اقدام به هک Wifi و نفوذ به شبکه وایرلس نماید. این برنامه دارای مجموعه ای از ابزارهایی جهت نفوذ به استانداردهای […]

Read more
هشدارهای سیسکو درباره جدیدترین تهدیدات و آسیب پذیری های محصولات این شرکت

Cisco به گزارش کار گروه امنیت مرکز داده امین    Cisco Security Advisories در این گزارش مشکلات امنیتی منتشر شده توسط شرکت سیسکو در ماه  نوامبر۲۰۱۸ و آسیب پذیری ها به همراه راه حل آنها ارائه شده است. این آسیب پذیری های مختلف که در محصولات سیسکو یافت و ثبت  شده ، باید توسط کارشناسان امنیتی […]

Read more
‫آخرین به روز رسانی های مهم و جدید امنیتی محصولات شرکت Adobe

Adobe به گزارش کار گروه امنیت مرکز داده امین ، کمپانی ‫ادوبی به تازگی به روز رسانی امنیتی  Adobe ، برای  آسیب پذیری های مختلف در محصولات خود ارائه کرده است که اکثر این آسیب پذیری ها دارای درجه اهمیت بالا  می باشد. با مراجعه به لینک زیر می توانید ‫آخرین بروز رسانی های مهم […]

Read more


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *