تماس با مرکز داده
۰۲۵-۳۲۱۲۳۰۰۰

ارائه وصله های امنیتی جدید برای آسیب پذیری های شرکت VMware

ارائه وصله های امنیتی جدید برای آسیب پذیری های شرکت VMware

VMware

آسیب پذیری های جدید موجود در پلتفرم محبوب مجازی سازی «VMware» وصله شدند.

به گزارش کارگروه امنیت مرکز داده امین ؛  آسیب پذیری جدید در پلتفرم محبوب مجازی سازی «VMware» یافت شده  که با شناسه  «  VMSA-2018-0028  ,CVE-2018-6980» در تاریخ November 13, 2018  معرفی شد.

این آسیب پذیری در VMware vRealize Log Insight بعلت مجوز نادرست در روش ثبت نام کاربر است. بهره برداری موفق از این مسئله می تواند کاربران مجاز را تنها با اجازه به انجام برخی از توابع اداری که آنها مجاز به انجام هستند اجازه می دهد.

 

شرکت VMware از Piotr Madej از لهستان  بابت ارائه این گزارش به این شرکت تشکر کرد.

 

از این رو شرکت طراح این برنامه با ارائه افزونه امنیتی توانست جلوی این آسیب پذیری را بگیرد. لذا به همه کاربرانی که از این برنامه استفاده می کنند، توصیه می شوند هر چه سریعتر برنامه های خود را به روز رسانی کنند.

 

پیش از این دو آسیب پذیری در برنامه محبوب مجازی سازی «VMware» یافت شده بود که با شناسه های «CVE-2018-6981 و CVE-2018-6982 ,VMSA-2018-0027» معرفی شده اند.

این آسیب‌پذیری‌ها در VMware ESXi، Fusion و Workstation به دلیل استفاده از پشته حافظه Uinitialized (مقداردهی نشده با مقادیر اولیه) در کارت شبکه vmxnet3 است. این موضوع به مهمان اجازه می‌دهد تا بتواند کدهای مورد نظرش را بر روی سیستم میزبان اجرا نماید. اگر اگر vmxnet3 فعال باشد این آسیب‌پذیری وجود دارد در غیر این صورت این آسیب‌پذیری وجود ندارد.

این آسیب پذیری ها در جریان برگزاری یک رزمایش امنیت سایبری به نام «GeekPwn» یافت شد و تا کنون هیچ وصله امنیتی ای برای آن ارائه نشده است. این رزمایش سال جاری نیز با عنوان «GeekPwn2018» در بازه زمانی ۲۴ الی ۲۵ اکتبر برگزار شد و هکرهای چینی توانستند آسیب پذیر یاد شده را کشف کنند و به عنوان پاداش مبلغی معادل « ۸۰۰,۰۰۰ » دلار دریافت کنند.

 

 

مرکز داده امین : ارائه دهنده سرورهای مجازی ، سرورهای اختصاصی ،سرویس اشتراک فضا و …..

Related Post
باج افزاری جدید ، اطلاعات کارت اعتباری PayPal را با صفحه فیشینگ جعلی سرقت می کند.

Ransomware PayPal به گزارش کار گروه امنیت مرکز داده امین Ransomware (باج افزار) یک واقعیت است. مجرمان  در این زمینه به طور روزافزون و اغلب امروزه برای بدست آوردن  پول از راه های آسان و غیرمجاز استفاده می کنند. با توجه به یافته های جدید تیم   امنیت مرکز داده امین ، باج افزاری  در حال […]

Read more
IBM WebSphere Application Server
آسیب پذیری اجرای کد از راه دور در IBM WebSphere Application Server

IBM WebSphere Application Server به گزارش کار گروه امنیت مرکز داده امین یک آسیب پذیری احتمالی  اجرای کد از راه دور در  WebSphere Application Server وجود دارد . اطلاعات این آسیب پذیری  :  نشان می دهد که مهاجمان با سوء استفاده از این آسیب پذیری می توانند کد جاوا اسکریپت دلخواه  خود را روی برنامه […]

Read more
microsoft security
آخرین بروز رسانی های جدید شرکت مایکروسافت و وصله شدن این آسیب پذیری ها

    به گزارش کار گروه امنیت مرکز داده امین    Microsoft انتشار بروز رسانی های امنیتی ماه  ۲۰۱۸ December محصولات شرکت مایکروسافت شامل  نرم افزارهای  زیر می باشد (آسیب پذیری اجرای کد از راه دور) :       Adobe Flash Player Internet Explorer Microsoft Edge Microsoft Windows Microsoft Office and Microsoft Office Services […]

Read more


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *